POZOR: VYŠLA NOVÁ CELOSVĚTOVÁ DOPORUČENÍ V PRVNÍ POMOCI. VŠECHNY KURZY JSOU AKTUALIZOVÁNY NA NEJNOVĚJŠÍ DOPORUČENÍ.

Kým jsem a proč dělám, co dělám

Být lékařkou a mít v rukou možnost pozitivně ovlivnit život člověka už od jeho narození, je povoláním, ve kterém vidím obrovskou výzvu a poslání. Jsem šťastná, že jsem našla cestu, jak prevenci a osvětu šířit i v době, kdy jsem sama doma s tím nejcennějším, co máme - se svými dětmi. A co až mateřská skončí? Svou cestu opět spojím s tím, čím se chci živit - dětským lékařstvím.

Lékařkou s jasnou vidinou

Už dávno před medicínou jsem věděla, že pediatrie bude mým oborem, za kterým se vydám. Každý ročník na škole mě jen utvrzoval v tom, že jsem si vybrala správně. Proto jsem již od 3.ročníku docházela na stáže a vypomáhala v ordinaci dětského praktického lékaře. Nejsem lékařkou, která děti hodnotí podle tabulek a věřím, že ke každému z nás je třeba přistupovat s respektem a především individuálně. První dceru jsem stihla přivítat na světě s koncem medicíny a tak jsem krátce po promoci předatestační přípravu přerušila tou nejkrásnější rolí - rolí maminky.

Lektorkou kurzů první pomoci a prevence

A protože jsem chtěla rodičovskou dovolenou propojit s medicínou, začala jsem pro rodiče pořádat kurzy zaměřené na první pomoc dítěti. Krom akutních stavů se snažím kurzy směrovat na reálný život s dětmi. Procházíme tedy i situace jako jsou horečky, průjmy, febrilní křeče, laryngitidy a další časté neduhy, které nás rodiče mohou potkat. Vždy se snažím i o přesah do života, protože věřím, že poctivá práce stojí na detailech a pečlivosti. Vidět jste mě mohli jako hlavního hosta pořadu Sama doma na jaře 2019.

Čtyřnásobnou maminkou

Ač mě škola naučila medicíně, fyziologii, patologii a tabulkám, až mé děti mi ukázaly, že tabulky nejsou vše. Nikdy ze mě proto nebude tabulkový lékař, který děti srovnává a hodnotí tabulkou. Roky spolupráce s rodiči mi ukázaly, že pediatrie není tak o dětech, jako o komunikaci s rodiči a věřím, že vždy se dá najít cesta a společná řeč, i když proti sobě stojí dva, ne zcela totožné, názory. K dětem je třeba přistupovat individuálně, a to ve všech možných rovinách.

Trojnásobnou MAMAblogerkou roku

Krásou povolání dětského lékaře je, že své pacienty a často i celé rodiny zná. A jak lépe šířit osvětu a prevenci, než nechat nahlédnout rodiny i do životů našich? Právě díky kurzům a možnosti poznat nás blíže skrze blog MK Life, jsem měla tu čest získat tři roky po sobě titul MAMAblog roku. Ocenění, za které vděčím čtenářům a lidem, které jako rodina inspirujeme a kteří s námi souzní.

Certifikovanou laktační poradkyní

Nechci být a nebudu lékařkou, která bude maminkám v šestinedělí nahrazovat mateřské mléko tím umělým. Věřím, že pokud je to možné, miminko by mělo prvních šest měsíců svého života čerpat veškerých benefitů mateřského mléka a mou prioritou je v tomto směru pomoci. Pokud však maminka kojit nechce nebo nemůže, není třeba nic lámat přes koleno. I pro rozšíření obzoru jsem si dodělala certifikaci a pravidelně se vzdělávám v laktačním poradenství. 

Průvodcem a prostředníkem rodičů 

Díky blogu a kurzům jsem se tak stala jakýmsi prostředníkem mezi maminkou a lékařem. Mezi rolemi, které obě znám a vím, že často jsou neshody těchto táborů zbytečné. Vše je o komunikaci, na kterou bohužel nemají dětští lékaři tolik času, kolik by jistě sami chtěli. Já ho mám a trpělivě se snažím s rodiči mluvit, pomáhat nebo hledat kompromisy, ze kterých budou naše děti profitovat.

Ambasadorkou aplikace Záchranka

Protože ráda podporuji smysluplné projekty, těší mě, že mohu být ambasadorkou život zachraňující aplikace Záchranka, která je rodinám s dětmi obrovským pomocníkem. O aplikaci se tedy dozvíte ve všech mých kurzech a třeba se osobně potkáme i u stánku aplikace Záchranka, na některé z akcí po naší republice. Co ale můžete udělat už teď a zdarma, je nainstalovat si právě tuto aplikaci. V kurzu se pak o ní dozvíte to nejdůležitější. 

Abych držela krok s medicínou i během rodičovské, NEUSTÁLE SE VZDĚLÁVÁM.

  • jsem držitelkou mezinárodního certifikátu neodkladné resuscitace a defibrilace
  • jsem držitelkou certifikátu Telefonicky asistované neodkladné resuscitace
  • jsem účastníkem celoživotního vzdělávání lékařů v oboru Pediatrie
  • jsem certifikovaným laktačním poradcem Laktační ligy
  • jsem ambasadorkou život zachraňující aplikace Záchranka
Ukončení studia na 1.lékařské fakultě UK
Certifikace Laktačního poradce Laktační ligy
Zakončení kurzu Bezvědomí v prvním kontaktu
Mezinárodní certifikát resuscitace a práce s AED (defibrilátorem)
Zakončení kurzu Telefonicky asistované neodkladné resuscitace
I v průběhu rodičovské dovolené se v oboru vzdělávám